W piątek 4 października szkolna biblioteka gościła wielu uczniów z klas młodszych i nie tylko. Pretekstem do odwiedzin był Światowy Dzień Zwierząt. Idea obchodów tego święta została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku.  Ma ona na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.in. do wolności, opieki czy dobrego traktowania, a poza tym ma za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachowań wobec naszych mniejszych przyjaciół.

W bibliotece na dzieci czekały liczne niespodzianki: krzyżówki, zagadki o zwierzętach, wykreślanki i labirynty. Wszystkie poprawne rozwiązania zadań nagradzane były cukierkami i naklejkami. Chętni mogli zagrać w „Farmera” lub Dobble, obejrzeć wystawę ilustracji zwierząt domowych, leśnych i egzotycznych bądź przeglądać książki ze zwierzętami. Był to bardzo ciekawy i udany dzień.